shapka.jpg

Самовсмоктувальні насоси та насосні станції Speroni

Головна > Самовсмоктувальні насоси та насосні станції Speroni

Самовсмоктувальні насоси Speroni CAMНасосні станції 
Speroni CAM
Насосні станції без гідроакумулятора


Сучасний заміський будинок без автоматичного  водопостачання уявити складно. Там, де відсутня можливість підключення котеджу до комунальних систем водопостачання або можливості комунального водопостачання обмежені і не можуть задовольнити потреби споживача, рішення задачі водопостачання в облаштуванні свердловини і організації індивідуальної та автоматизованої системи водопостачання. Для індивідуальної системи водопостачання потрібен окремий насос, без нього вода в будинок самопливом зі свердловини не потрапить. Якщо автоматизувати роботу побутового поверхневого насоса для води Speroni, то вся система водопостачання будинку буде функціонувати автоматично. Головним завданням такої автоматизації є узгодження роботи побутового насоса з існуючим режимом споживання води в будинку. Насос залишається головною деталлю всієї системи водопостачання будинку, до вибору якої потрібно підійти грунтовно.

Для здійснення водопостачання зі свердловин італійський завод Speroni пропонує широкий вибір поверхневих самовсмоктуючих насосів Speroni і повністю автоматизованих насосних станцій. До складу традиційної автоматичної насосної станції Speroni традиційно входить поверхневий насос серії САМ і гідроакумулятор з реле тиску. Окремі варіанти автоматичних насосних станцій Speroni замість гідроакумулятора і реле можуть комплектуватися електронним регулятором тиску Flussmatic або частотним перетворювачем Sirio Entry. Гідроакумулятор виконує функцію обмеження кількості включень насоса в насосних станціях, регульованих механічним реле тиску або електронним реле тиску, забезпечує резервний об'єм води і частково пом'якшує гідравлічні удари. В насосній станції з частотним регулюванням і необмеженою кількістю пусків насоса гідроакумулятор виконує функцію компенсатора зміни тиску при швидких змінах у споживанні води та збереження принципу плавного регулювання характеристик насоса.

Фото побутові насоси для води Speroni

Насосу або насосної станції Speroni, в свою чергу, потрібне доступне джерело води. У недалекому минулому такими індивідуальними джерелами води в сільській місцевості були переважно колодязі. Зараз, з тих чи інших причин, пов'язаних в першу чергу з екологією, тотальним забрудненням поверхневих вод, низьким запасом води і обмеженою швидкістю інфільтрації води в колодязях, а також доступністю здійснення бурових робіт господарі заміських будинків воліють в якості джерела води облаштовувати глибокі свердловини, переважно позбавлені перерахованих недоліків. Свердловина характеризується параметрами, що визначають забезпечення джерела водою і доступність води для відбору поверхневими насосами. Якщо відстань до вільної поверхні води в свердловині не перевищує 9 м від передбачуваної площини установки насоса, а дебет свердловини і зниження рівня не обмежують використання поверхневих насосів, споживач може розглядати застосування для водопостачання будинку самоусмоктувальних поверхневих насосів або автоматичних насосних станцій Speroni. Основним критерієм вибору поверхневого насоса для водопостачання буде відповідність його всім проектним умовам. 

Поверхневий насос або насосна станція не є самостійними «виробниками води» - це обладнання призначене для перекачування певного об'єму води в одиницю часу з певного місця в інше з певним напором (тиском). Для побутового застосування поверхневого насоса для води Speroni або автоматичної насосної станції вода в свердловині не просто повинна бути взагалі, а повинна бути доступною для насоса, функціональність якого обмежена висотою всмоктування!  Зі збільшенням перепаду висоти на всмоктуванні максимальна продуктивність насоса знижується, при перевищенні відстані 9 метрів до вільної поверхні води самовсмоктуючі насоси вже не в змозі здійснювати відбір води – у таких випадках, з урахуванням діаметру обсадної труби і гідродинамічних параметрів свердловини, застосовують глибинні насоси Speroni. Виняток становлять «гібридні»  поверхневі насоси із зовнішнім ежекторним вузлом, наприклад, насоси Speroni APM, які здатні створювати розрідження у віддаленому від насоса ежекторі і забезпечувати відбір обмеженої кількості води з граничною відстанню від насоса до поверхні води по вертикалі близько 30 метрів. 

Вибір побутового насоса здійснюють виходячи з необхідних параметрів напору і продуктивності. Але без врахування характеристик свердловини вибір поверхневого насоса або насосної станції тільки з розрахунку необхідного напору і продуктивності з високою ймовірністю може принести власникові проблеми. Тому вибір насоса або автоматичної насосної станції Speroni краще починати тоді, коли свердловина пробурена, складений її технічний паспорт, отримана достатня інформація та рекомендації бурової організації щодо вибору насосного обладнання. До основних характеристик свердловини, що визначають вибір насосного обладнання, відносяться діаметр і загальна глибина, дебет (продуктивність), динамічний і статичний рівні води.

Також вибір насосної станції не повинен основаться на припущенні про те, що точне копіювання насосного обладнання сусіда зможе настільки ж ефективно і рівноцінно забезпечувати водою Ваш будинок навіть з урахуванням «однаковості» передбачуваного навантаження і глибини свердловини. Динамічні характеристики свердловин з урахуванням «однакових» глибини буріння і відстані до поверхні води, можуть значно відрізнятися. 

Необхідну продуктивність насоса визначити відносно просто - досить підсумувати витрату води точок споживання і помножити витрату на реальний для об'єкта коефіцієнт одночасності їх включення. Ясно, що отримана таким розрахунком «пікова продуктивність повинна бути узгоджена з дебетом свердловини. При перевищенні дебету свердловини рівень води в свердловині при роботі насоса знизиться до граничної позначки (продуктивність побутового насоса перевищить надходження води в свердловині), а поверхневий самовсмоктуючий насос або насосна станція опиниться в режимі роботи з недостатньою кількістю води на всмоктуванні, не відповідним поточним споживанням. Режим роботи насоса може виявитися аварійним режимом «сухого ходу». 

Розрахунок необхідного напору в метрах водяного стовпа поверхневого насоса окремо або в складі насосної станції можна визначити сумою трьох складових:

- геодезичного напору, відповідного перепаду висоти між динамічним рівнем і найвищою точкою водоспоживання;

- залишкового тиску (підпору), необхідного для комфортного користування водою і нормальної роботи встановленого технологічного обладнання (наприклад, автоматичних промивних фільтруючих установок або проточних водонагрівачів);

- втрат напору на подолання опору потоку в трубопроводах, арматурі, фільтрах і т. д.

Вибір насоса або насосної станції Speroni здійснюється виходячи з розрахованих «пікових робочих характеристик за каталожними графіками співвідношення витрат, напору, обмеження висоти всмоктування і коефіцієнта корисної дії. Так як розрахунок виконується з урахуванням максимальних завдань споживання води в системі водопостачання, потрібно враховувати те, що з зміною кількості відкритих точок споживання в системі водопостачання будуть змінюватися гідродинамічні параметри - співвідношення продуктивності і напору насоса, а також зміни рівня води в свердловині.

Вибраний самовсмоктуючий насос Speroni (або автоматична насосна станція) при проектному мінімальній і максимальній кількості відкритих кранів повинен забезпечити співвідношення напору і витрати в допустимих межах робочої характеристики (в межах "робочого поля») і мінімально можливе відхилення коефіцієнта корисної дії від оптимального для насоса.

Виконуємо доставку поверхневих насосів для води у Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Івано-Франківськ, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці та по всій Україні.