shapka.jpg

Розширювальні баки CIMM для систем опалення

Яке призначення у розширювальних баків СIMM в системі опалення?

Основне призначення розширювальних баків CIMM з фіксованою мембраною - компенсація змін в об'ємі теплоносія (води) в замкнутих контурах опалювальних систем, викликаних коливаннями температури.

«Фізика» процесу розширення води в системі опалення виглядає наступним чином. Як відомо з курсу шкільної фізики щільність води при температурі 0oС становить 0,999 кг/дм3. При досягненні водою температури 100oС в умовах атмосферного тиску щільність води зменшується до 0,958 кг/дм3. Об'єм простору, займаного водою, обернено пропорційний значенню щільності (v = 1 / δ). Тоді різниця в об'ємі води при нагріванні від 0 до 100oС можна розрахувати за простою формулою:У відсотковому відношенні збільшення об'єму простору, займаного нагрітою водою, склало 4,33%. Іншими словами, нагрів від 0 до 100oС збільшив об'єм води на 4,33%. Це означає, що в системі опалення або в іншій замкнутій системі, в якій відбувається теплова зміна об'єму рідини, має бути передбачено наявність будь-якої системи контролю розширення рідини. Ефективним, простим та найбільш економічним варіантом такої системи служать розширювальні баки CIMM.

Який принцип роботи розширювального бака в замкнутій системі опалення?

Почнемо з простих та відомих аксіом - вода є практично нестисливим ​​середовищем. Іншими словами, це означає, що зовнішній тиск, який чиниться на воду, практично не викликає зміни її об'єму. У разі закритої системи опалення без розширювального бака зростання температури води на кілька градусів супроводжувався б  ненормальним та неконтрольованим зростанням тиску води на стінки теплообмінника, трубопроводів, радіаторів, що неминучо призвело б до порушення цілісності системи на найбільш слабкій ділянці.

На малюнку показаний принцип роботи розширювального мембранного бака СIMM, заснований на здатності повітря (газу) змінювати свій об'єм пропорційно прикладеному тиску. Мембрана (діафрагма) розділяє простір бака CIMM на дві порожнини, заповнені в робочому стані водою та повітрям в певній пропорції. У початковому стані (А), в «холодній» системі, простір бака фактично повністю займає повітря. При нагріванні води (В), розширювальний бак поглинає надлишковий об'єм розширення, за рахунок зменшення об'єму повітря та незначного зростання тиску, яке компенсує втрату об'єму та пропорційно цій зміні об'єму займаного простору. Зі зниженням температури об'єм води зменшується (С), повітряна подушка відбирає у води раніше відданий простір та підтримує в закритій системі опалення початковий тиск.

Які переваги отримує споживач від застосування розширювальних баків закритого типу?

У закритих системах опалення теплоносій позбавлений розчиненого кисню та ніколи не вступає в прямий контакт з атмосферою, що не абсорбує повітря при контакті з атмосферою та не випаровується. Стислий, контрольований, більш щільний стан теплоносія дозволяє отримати велику економічність системи опалення та забезпечити безкавітаційні умови функціонування циркуляційних насосів. Відсутність корозії металевих компонентів та випаровування теплоносія, велика економічність та надійність роботи системи опалення з контрольованою щільністю теплоносія - переваги закритих систем перед відкритими системами опалення.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ (Дніпро), Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград (Кропивницький), Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.