shapka.jpg

Спеціальні регулятори частоти ДЛЯ НАСОСІВ

Головна > Спеціальні регулятори частоти для однофазних або трифазних насосів
                   
                     
 Danfoss VLT AQUA DRIVE FC 202
 Erman/Ermangizer


    
SPERONI/WORTEX EASY
DGFLOW/PEDROLLO

Якщо Ви прийняли рішення купити для занурювального або поверхневого насоса частотний перетворювач, який не боїться пилу та вологи, може бути встановлений за межами спеціальних шаф, може забезпечити повну безпеку дотику, може працювати в складних атмосферних умовах або в обмеженому просторі - на цій сторінці Ви знайдете потрібне Вам обладнання.


Якщо Ви прийняли рішення придбати для
занурювального або поверхневого насоса готове рішення - спеціалізований частотний регулятор з високим ступенем захисту корпусу від атмосферних факторів IP 55 або IP 65 - тут Ви також знайдете потрібне Вам обладнання.

Спеціалізовані перетворювачі частоти відрізняються від звичайних загальнопромислових перетворювачів вузькою сферою використання та вузькою параметричною спеціалізацією
. Усі пропоновані тут частотні регулятори - спеціальні та викорстовуються з насосним обладнання. Їх сфера застосування охоплює виключно завдання управління асинхронними двигунами насосів водопостачання - однофазних або трифазних. Це спеціалізовані електронні прилади для регулювання насосів.

Спеціалізовані регулятори роботи насоса, як правило, не вимагають наявності спеціальних знань та громіздкого програмування, що характерно для загальнопромислових перетворювачів частоти. Вони повністю адаптовані до завдань водопостачання, завчасно запрограмовані
на роботу в замкнутому контурі з контролем тиску і забезпечують весь набір необхідних для насоса функцій управління та захисту. Це пристрої, як правило, створені на базі концепції Plug & Play, їх програмування обмежується введенням декількох простих та зрозумілих параметрів забезпечення процесу і не вимагає від інсталятора вузькоспеціальних знань. Погодьтесь -  це дуже важливо, особливо з урахуванням  того, що інсталятори насосного обладнання  переважно не інженери КВПА (КИПиА).

Інсталятор при виборі прийнятного варіанту частотного регулятора для конкретних умов застосування стикається, в тому числі, з необхідністю компромісу між ефективністю відведення тепла і ступенем захисту пристрою від атмосферних чинників. Для споживача в свою чергу більше важливий пошук компромісу між надійністю, безпекою і ціною обладнання. У деяких випадках вибір кращий на користь спеціалізованого обладнання для управління насосом, в деяких - на користь загальнопромислового перетворювача частоти, встановленого в захисний шаф.

Невеликі підказки по вибору спеціалізованого частотного перетворювача.

Сучасні насосні системи водопостачання побудовані на базі поверхневого або занурювального насоса. У побутових насосних системах двигуни поверхневих або погружних насосів, найчастіше, є з однофазним електроживленням. Насоси, які використовуються в комунальному або промисловому водопостачанні, як правило, оснащені електродвигунами більшої потужності з живленням від промислової трифазной електромережі, з підключенням обмоток «зіркою» або «трикутником». Звертайте увагу на характеристики електроживлення двигуна Вашого насоса.

Номінальний струм занурювального (свердловинного) насоса буде більше за струм поверхневого насоса однаковой потужності. Це означає, що при покупці перетворювача для занурювального (свердловинного) насоса звертайте увагу не тільки на характеристику комутаційной потужності, але і на вихідний струм. Вибирайте перетворювач частоти для насосу з запасом потужності та струму, що споживається.

При виборі перетворювача для управління насосом звертайте увагу на перевантажувальну здатність. Якщо перевантажувальна здатність невелика вибирайте перетворювач з більшою задекларованої потужністю.

Грамотна прокладка силового кабелю та ліній управління - ключ до подолання більшості порушень в роботі системи в майбутньому. Електронне обладнання може виявитися схильним до «збоїв» у роботі через радіоперешкоди, випромінювання, наприклад, кабелем, що йде до двигуна. Застосування екранованого силового кабелю обгрунтовано покращує електромагнітну сумісність. При необхідності перетину силового кабелю та кабелю управління повинні перетинатися під прямим кутом один до одного.

Для однофазних занурювальних насосів, що керуються спеціалізованими перетворювачами частоти, довжина кабелю не повинна перевищувати 50 - 80 м. Для трифазних насосів з напругою живлення 3х400В довжина кабелю не повинна перевищувати 20 - 50 м. Насос повинен комплектуватися високоякісним двигуном з класом ізоляції не нижче класу F. Для збільшення довжини лінії, що сполучає додатково встановлюють на виході частотного регулятора моторні дроселі, фільтри dU / dt, sin-фільтри. Збільшення довжини з'єднувального кабелю збільшує перенапруження на затискачах двигуна. Це обумовлено проходженням імпульсного модульованого сигналу з крутим фронтом наростання напруги, різним хвильовим опором кабелю і двигуна, утворенням ефекту «стоячії» хвилі напруги, як показано на малюнку нижче.

Невеликі підказки по вибору спеціалізованого частотного перетворювача.

Не підключайте до перетворювача частоти занурювальні насоси зі зношеними електродвигунами або двигуни «китайських» занурювальних насосів з низьким класом ізоляції через довгу лінію електропередачі. Це призведе до виходу з ладу електродвигуна за короткий термін.