shapka.jpg

Гідроакумулятори для агресивного середовища

Головна > Гідроакумулятори для агресивного середовища

Захист цілісності корпусу гідроакумулятора протягом усього терміну його служби досить важлива не тільки у зв'язку з високими фінансових витрат на заміну або ремонт, але і через можливі серйозних наслідків витоку акумульованої рідини або порушення роботи насосної системи. Традиційний гідроакумулятор, призначений для експлуатації в системі водопостачання, забезпечується виробником пасивним захистом від атмосферної корозії корпусу і фланця. Пасивна лакофарбова і протекторний захист дозволяє йому тривалу експлуатацію в умовах сухої і відностно вологій атмосфери. Деякі умови експлуатації можуть становити велику агресивність до корпусним матеріалам гідроакумулятора, що містить залізо.

Швидкість корозії визначається властивостями металу, складом атмосфери і вологістю повітря. В умовах вологої атмосфери (наявність на корпусі тонкої плівки вологи, що конденсується) корозія протікає по електрохімічному принципу (волога корозія). Прямий вплив на корпус гідроакумулятора атмосферних опадів (дощу, туману), експлуатація в атмосфері з вологістю повітря 100%, експлуатація під струменями води або в частково зануреному стані будуть провокувати посилене корозійне руйнування сталевого гідроакумулятора (мокра корозія, суцільна плівка води на корпусі завтовшки понад 1 мкм).

Гідроакумулятор з корпусом і фланцем з нержавіючої сталі забезпечить повну відсутність атмосферної корозії і тривалу експлуатацію в перерахованих вище умовах.

Пасивний захист від атмосферної корозії представляє
ізолювальну листову сталь корпусу лакофарбове покриття. Застосування сучасних щільних полімерних покриттів (наприклад, покриття поліестером) разом традиційних порошкових емалей забезпечує додаткову стійкість гідроакумулятора до корозії (наприклад, гідроакумулятори Varem серії Ultravarem з нержавіючим фланцем і корпусом з листової сталі, покритої поліестером, можуть значно ефективніше чинити опір корозії в умовах вологої атмосфери в порівнянні з традиційними гідроакумуляторами).

Але ефективність такої пасивної захисту корпусу залежить від суцільності, однорідності і глибини покриття. Також, незалежно від суцільності покриття та ретельності його нанесення жоден із застосовуваних для захисту гідроакумулятора від корозії матеріалів не володіє абсолютною міцністю, хімічною стійкістю, проникністю і відсутністю пористості.

Катодний захист фланця є інший метал, нанесений гальванічним способом на поверхню, що захищає корпус гідроакумулятора і здатний призупинити електромеханічні реакції, які могли б розвиватися аж до утворення наскрізних отворів. Протекторний метал відмінно захищає листову сталь фланця, але тільки до збереження суцільності покриття. При порушенні цілісності протекторного шару утворюється гальванічна пара - інтенсивність корозії різко зростає. Для збереження цілісності протекторного шару гідроакумулятор не повинен являти собою струмопровідну частину з наведеної різницею потенціалів. Випадкові ушкодження протекторного або лакофарбового покриття при транспортуванні, зберіганні або монтажі, електромеханічні процеси можуть стати причиною ініціювання процесу корозії.

Найпростішим способом боротьби з корозією сталевого гідроакумулятора буде зниження відносної вологості повітря в місцях експлуатації гідроакумулятора або його установка в сухих вентильованих приміщеннях. При вологості повітря менше 50% руйнування захищеного лакофарбовим покриттям сталевого корпусу традиційного гідроакумулятора зневажливо мала.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад