shapka.jpg

Розширювальні баки IMERA

Розширювальні баки для системи опалення Imera - це теплотехнічне обладнання, що входить до складу всіх сучасних інженерних систем опалення індивідуальних будинків, комунальних або промислових об'єктів.

Експансомати Imera призначені для компенсації температурних коливань об'ємом теплоносія та підтримки тиску в системі опалення в межах заданого та прогнозованого діапазону. Розширювальні баки Imera представляють собою сталеву герметичну ємність зі стисненим повітрям, відокремленим від рідини в системі опалення еластичною мембраною. Стиснене повітря здатне змінювати об'єм займаного простору під дією зовнішньої сили - тиску води.

Незважаючи на простоту конструкції та зрозуміле призначення розрахунок, вибір та монтаж розширювальних баків для системи опалення Imera як, власне кажучи, та іншого теплотехнічного обладнання незалежно від його складності чи простоти краще довірити фахівцями. Як мінімум такий підхід дозволить уникнути багатьох непрофесійних помилок та витрат на усунення наслідків цих помилок.

Щоб зрозуміти призначення розширювального бака (експансомата) Imera давайте розглянемо процеси, що відбуваються в системі опалення при підвищенні температури води. Ми пам'ятаємо з курсу шкільної фізики, що:
а) підвищення температури води супроводжується розширенням її об'єму;
б) вода - рідина з зневажливо малою здатністю до зміни об'єму під впливом зовнішнього тиску.

Це означає що нагріта вода, розширюючись, натрапить на стінки трубопроводу або теплообмінника або збереже свій об'єм, або зруйнує перешкоду для розширення. Другий варіант розвитку ситуації виглядає неминучим.

Генеруючи тепло, опалювальний котел нагріває воду, що, відповідно, викликає збільшення її об'єму та зростання тиску в системі. Якщо система опалення відкритого типу, а не замкнута, підвищення температури теплоносія викличе тільки збільшення об'єму. Якщо ж припустити, що система опалення замкнута та жорстка, з нездатністю компенсувати об'єм розширення, підвищення температури води викличе зростання тиску, аварійне руйнування «слабкої» ділянки системи та збільшення об'єму води. Уникнути такий розвиток ситуації - установка мембранного розширювального бака достатнього об'єму. Всі сучасні системи опалення - системи закритого типу. У закритих системах опалення з правильно вибраним розширювальним баком зміна тиску повністю контролюється та не перевищує безпечних меж, а об'єм теплового розширення води поглинається розширювальним баком за рахунок зміни об'єму стисненого в баку повітря. До того ж в закритих системах виключені недоліки, характерні для відкритих систем опалення:

  • контакт теплоносія з киснем повітря і, як наслідок, підвищена корозія;
  • низький робочий тиск і, як наслідок, погана керованість системи та підвищений знос циркуляційних насосів.

Ми впевнені в надійності розширювальних баків Imera для систем. Це високоякісний продукт виробництва компанії Zilio Industries (Італія), що поєднує виключно якісні матеріали європейського походження та замкнутий в межах одного заводу цикл виробництва з 42 - річним досвідом виробництва.

Звичайно ж, розширювальний бак, це не «вічний» виріб - його термін служби цілком прогнозується та залежить від умов застосування. Але з упевненістю можна відзначити, що термін служби розширювальних баків Imera обмежується тільки часом, необхідним на розвиток наскрізної корозії та втратою герметичності сталевого корпусу.

На відміну від сталевих розширювальних баків з фіксованою діафрагмою в розширювальних баках Imera зношену або пошкоджену мембрану завжди можна замінити, відновивши функціональність бака та продовживши термін його служби.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ (Дніпро), Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград (Кропивницький), Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.