shapka.jpg

розширювальні баки

Головна > Розширювальні баки

Якби вода мала властивість не змінювати свій об'єм зі зміною температури або зміна об'єму при нагріванні / охолодженні не супроводжувалося б катастрофічним зростанням тиску або утворенням розрідження в замкнутому просторі, теплові системи не вимагали б наявності пристроїв компенсації об'єму і підтримки тиску в допустимих межах.

Але фізичні властивості води такі, що
прикладений зовнішній тиск не применшує її об'єм, зміна температури супроводжується зміною об'єму займаного простору, а тиск розширення значно перевищує міцність всіх конструкційних матеріалів в теплових інженерних системах.

Тому або рідини потрібно дати можливість безперешкодно змінити об'єм теплової системи, або рідина самостійно змінить жорстко окреслене системою простір. Але так як теплові системи зазвичай не складаються з еластичних трубопроводів, радіаторів і теплообмінників зміна об'єму самої системи закінчиться незворотною деформацією і руйнуванням її найслабшого вузла за принципом «де тонко - там і рветься».

Розширювальний бак, встановлений в систему, повинен забезпечувати безпечний і надійний діапазон робочого тиску для всіх, хто знаходиться під тиском теплоносія компонентів теплової системи.

Всі інженерні теплові системи, дія яких заснована на нагріванні / охолодженні рідини, так чи інакше, містять розширювальні баки або пристрої, здатні компенсувати зміну тиску і об'єм теплоносія зі зміною його температури. У великих теплових системах (більше 1 МВт) робочий тиск і компенсацію розширення / стиснення теплоносія регулюють автоматичні системи запобіжних клапанів і клапанів підживлення. Цей принцип регулювання, незважаючи на відсутність необхідності в компенсаційних ємкостях, не відрізняється економічністю і простотою реалізації. Скидання нагрітого теплоносія і підживлення системи технологічною водою - це втрата теплової енергії та експлуатаційні витрати на попередню підготовку живлячої води.

Встановити розширювальний мембранний бак і клапан безпеки простіше, надійніше, економічно вигідніше.
З давніх часів в системах опалення, заснованих на принципах гравітаційної циркуляції теплоносія, застосовувалися відкриті розширювальні баки, компенсуючі зміна об'єму. Сучасні закриті системи з примусовою циркуляцією теплоносія комплектуються настільки ж сучасними закритими розширювальними баками. У таких баках, з'єднаних із закритою системою і містять всередині стиснений газ, теплова зміна об'єму рідини компенсується зміною об'єму газу всередині самої системи. У мембранних баках стиснене повітря відділений від теплоносія гнучкою деформируемой мембраною.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад