shapka.jpg

Електронні контролери тиску Speroni

Головна > Електронні контролери тиску SperoniЕлектронні реле тиску 
Flussmatic Speroni

Останні роки значно зросло застосування в насосних системах водопостачання електронних реле тиску і протоку, використовуваних для автоматичного керування побутовими насосами без традиційного гідроакумулятора. 

Компанія Speroni пропонує для управління побутовими насосами два варіанти електронних реле – Flussmatic і Europress.

Електронні реле контролю Speroni Flussmatic і Europress є «електронним симбіозом» механічного реле тиску і магнітного датчика руху води, виконують пуск насоса при зниженні тиску в системі до стартового тиску (1,5 бар) і зупиняють насос при припиненні руху води (тобто зменшенні швидкості потоку рідини нижче 2 л/хв).    Також завдяки двохрівневому контролю тиску та руху води електронні реле Speroni Flussmatic і Europress здатні виявити аварійні ситуації, пов'язані з відсутністю води в трубопроводі і захистити насос від роботи без води, запобігаючи «сухому ходу» насоса.

електронні контролери тиску насоса Speroni

Застосування електронного реле контролю насоса по тиску і протоку скасувало необхідність встановлення об'ємних гідроакумуляторів, замінивши роботу традиційної системи управління насосом з реле тиску і гідроакумулятором на інший підхід в управлінні, що забезпечує старт насоса кожен раз при відкритті крана і його зупинку при припиненні відбору води.  

Крім економії простору і капіталовкладень за рахунок скасування гідроакумуляторів, електронне реле тиску і протоку дозволило отримати ще одну важливу і фізично відчутну для споживача перевагу в роботі насосної станції - рівийі тиск води замість змінного тиску в традиційних насосних станціях, укомплектованих інерційним гідроакумулятором. Ця перевага дозволяє приймати споживачеві душ з постійною температурою води так, як на рівномірність нагріву води в проточному водонагрівачі більше не буде впливати зміна тиску. 

Однак, потрібно врахувати, що всі яскраві переваги застосування електронних реле тиску і протока Speroni в окремих варіантах застосування, як мінімум, можуть компенсуватися недоліками.  В окремих випадках застосування принцип управління насосом за допомогою електронного реле тиску і протоку може вступати в протиріччя з принципами збереження довговічності та енергетичною ефективністю роботи насосної системи. 

Електронне реле тиску і протоку Speroni запускає насос кожен раз при відкритті крана. При цьому існує наступний ряд системних тверджень, які вказують на прямий вплив кількості пусків насоса на ресурс насоса і споживання електроенергії:

-  чим рідше насос включається, тим більше його загальний термін служби;

- чим рідше насос включається, тим менше питоме споживання електроенергії щодо обсягу води, що перекачується;

-  чим ближче до оптимального режиму фактичний режим роботи насоса, тим вище коефіцієнт корисної дії і менше споживання електроенергії щодо обсягу води, що перекачується.

У разі частих і короткочасних споживання води насос буде включатися всякий раз при відкритті крана і відключатися при його закритті, що стане причиною дуже частих пусків насоса, неминуче скоротивши його термін служби. Також при малих відборах води насос буде працювати в недогруженном режимі з низьким коефіцієнтом корисної дії, а в окремих випадках і для окремих насосів працювати за межами робочої зони продуктивності насоса з критично низькою швидкістю потоку, що охолоджує труться елементи проточної частини. 

Це означає, що найбільша доцільність застосування та ефективна робота електронних реле тиску і протоку буде пов'язана з тривалими режимами роботи насоса, наприклад, у системі поливу або системі водопостачання з переважно тривалим і рівномірним споживанням води. Найменш доцільним застосуванням з точки зору довговічності насоса і економії енергоресурсів буде застосування електронних реле тиску для управління насосами в системах водопостачання з вираженим повторно-короткочасним режимом водоспоживання, наприклад, в системах водопостачання з великою кількістю споживачів.   Для вираженого повторно-короткочасного режиму споживання води насосну систему з електронним реле тиску рекомендується доукомплектувати невеликим гідроакумулятором або відмовитися від застосування електронного реле на користь традиційної системи управління насосом з реле тиску і гідроакумулятором, які забезпечують найбільшу економічність і зберігають ресурс насоса.  

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці та по всій Україні.