shapka.jpg

Спеціалізований перетворювач частоти NETTUNO UNIVERSAL

Головна › Частотні перетворювачі Italtecnica

       Спеціалізований перетворювач частоти NETTUNO UNIVERSAL. Управління швидкістю однофазного (до 1,5 кВт) або трифазного (до 2.2кВт) відцентрового насоса модифікацією частоти і напруги вихідного живлення електродвигуна. Робота в замкнутому контурі регулювання насоса з датчиком тиску. Покращений параметричний захист відцентрового насоса - захист від сухого ходу, захист від високого тиску, захист від перевантаження, захист від низької / високої напруги, захист від внутрішнього перегріву, захист від мікровитоків в системі водопостачання. На вибір два варіанти електроживлення регульованого насоса - однофазне і трифазне з напругою 230В (трифазний двигун 3х230/400 зі сполученням обмоток "трикутником" 3 х 230В). Для регулювання швидкості трифазних електронасосів з підключенням обмоток "зіркою" застосовують інвертори Nettuno 3х400В.

      Виробник - Italtecnica Srl. (Італія).

      Напруга живлення перетворювача частоти NETTUNO - 1х230В ± 10%, 50Гц.

      Напруга живлення електродвигуна насоса - 1х230В, 25 - 55Гц або 3х230В, 0 - 55Гц.


Специфікація – перетворювач частоти Nettuno Universal. 

Технічні характеристики

     Nettuno Universal     

 Параметри вхідного електроживлення ( мережа)

однофазне, 230В ± 10%, 50/60 Гц 

 Параметри вихідного електроживлення (насос)

на вибір – 1х230В или 3х230В 

 Потужність електродвигуна насоса  (P2 max)   

однофазний 1,5кВ или трифазниий  2,2кВ 

 Максимальний фазний струм

         однофазний 1х10,5А или трифазний  3х10,5А        

 Охолодження

 вентилятори – примусова конвекція

 Керування мультинасосними системами

 Об’єднання в системи до 8 насосів

 Аналогові входи

 4-20 mA, 0-10В

 Цифрові виходи

 3 входи

 Цифрові (релейні) виходи

 1 програмоване реле

 Клас захисту

 IP44

 Вага

 5,9кг

 Габаритні розмери

 213 х 263 х 191мм

 Рабоча температура 

 0-40оС

 Ціна з ПДВ, евро (еквівалент)

 510

       

      Розуміння переваг перекачування води насосами зі змінною швидкістю може привести до помилкового висновку про те, що відцентрові насоси з інверторами вже захопили всі сфери можливого застосування і з часом витіснять традиційні відцентрові насоси з усіх сфер застосування. Це все ж помилковй виновок оману, так як безліч відцентрових насосів досі і найімовірніше завжди будуть краще функціонувати з постійною швидкістю. 

      Проте, загальна кількість відцентрових насосів з регульованою швидкістю збільшується з кожним роком. Двадцять років тому в Україні майже 100% нових насосів були оснащені стандартними нерегульованими двигунами. Десять років тому попит на насоси зі змінною швидкістю в Україні став відчутним - вже близько третини всіх нових відцентрових насосів в промисловій, комунальній та комерційній сфері застосування отримали оснащення частотно-регульованим приводом, здатним керувати крутним моментом і швидкістю обертів індукційного двигуна насоса.

      Перетворювач частоти Nettuno Universal дозволяє насосу адаптивно змінювати швидкість і підтримувати максимальну енергетичну ефективність в умовах зміни реальної потреби у воді. На практиці це означає те, що насос, регульований Nettuno Universal, буде потребувати менше енергії для виконання роботи. Економія електроенергії зазвичай становить близько 20-30% навіть без додаткової оптимізації роботи. Другий вагомий аргумент впровадження частотно-регульованого приводу - можливість підтримувати стабільний тиск..

        Перехід насосів на двигуни з інверторним керуванням був би ще швидше, якби не заважала наявність ШІМ - модуляції частоти і напруги живлення двигуна насоса. Незважаючи на те, що ШІМ - сигнал дозволяє контролювати швидкість двигуна, він також створює додаткове електричне навантаження на обмотки двигуна. В окремих випадках застосування втрати від негативного впливу ШІМ - модуляції напруги могли в принципі зрівнятися з вартістю економії електроенергії, отриманої в результаті застосування перетворювача частоти. Інвестицій виробників, спрямовані на подолання негативних явищ, дозволили отримати більш досконалі прилади і технічні рішення, які здатні звести негативні ефекти впливу ШІМ - модуляції до мінімуму. Такі інновації стали стандартними функціями в перетворювачах частоти Nettuno, в тому числі в перетворювачі Nettuno Universal.

Про економію електроенергії.

Середній термін служби відцентрового насоса в побутовому і промисловому застосуванні становить близько 15 років. Застосування частотного регулятора дозволяє в середньому економити 25% електроенергії при оптимізації системи відповідним чином. Окремі дослідження, проведені в США, показують, що витрати на споживану електроенергію складають близько 95-99% всіх витрат, асоційованих з електронасосом протягом всього життєвого циклу. Погодьтеся, відцентровий насос - сильний кандидат на рішення, що забезпечує регулювання швидкості. У побутовому секторі, де вартість витрат на електроенергію протягом усього життєвого циклу суттєво нижче ніж в промисловому або комунальному секторі, насос з регулюванням швидкості надає другу важливу вигоду - стабільний тиск в системі.

Мета впровадження перетворювача частоти полягає в досягненні загальної низької вартості життєвого циклу та створення найбільш надійної альтернативи традиційному способу застосування. Це завдання напевно зажадає оптимізації процесу водопостачання для того, щоб виправдати зміни.

При оптимізацію процесу водопостачання.

      Досягнення максимальної ефективності передбачає розуміння принципів роботи системи водопостачання та впровадження рішень, спрямованих на оптимізацію роботи двигуна, приводу, насоса і системи в цілому. Наприклад, перехід від відкритої системи управління до замкнутій системі управління. Деякі насосні системи традиційно працюють як системи з розімкненим контуром, забезпечуючи створення постійного потоку і тиску. Споживач сам задає швидкість і тиск. Цей «сліпий» спосіб управління не здатний виправляти помилки або реагувати на зміни в умовах процесу. У замкнутій системі до приводу додається датчик тиску, який здійснює вимірювання тиску так, що б система могла «саморегулюватися» на підставі поточних показань. Користувач задає тиск, але замість постійної роботи на постійній швидкості отримує систему, яка самостійно керує насосом і підтримує заданий тиск. Кількість економії енергії буде прямо залежати від здатності споживача налаштовувати процес зі зворотним зв'язком.