shapka.jpg

Гідроакумулятори на 300 літрів

Головна > Гідроакумулятори на 300 літрів

До вибора гідроакумулятора для системи водопостачання споживачі та інсталятори насосного обладнання повинні приділяти увагу не менше ніж до вибору насосного агрегату. Для мембранного гідроакумулятора 300 літрів до основних характеристик відносять об'єм та робочий тиск. Така пильна увага до цього, зовні досить конструктивно простого пристрою, викликане кількома причинами. З боку виробника необхідність гідроакумулятора у складі насосних систем викликана вимогами обмеження кількості пусків насоса для збереження терміну служби насоса прийнятною кількістю «мотогодин». З боку споживача гідроакумулятор в насосній системі виконує функцію створення резерву води і мінімізації його, споживача, витрат електроенергії, співвіднесених з об'ємом перекачаної води. Якість гідроакумулятора повинна забезпечувати багаторічне виконання функцій з мінімальним обслуговуванням.

"Досвідчені" монтажники, довіряючи своєму раніше накопиченого суб'єктивному досвіду, часто навіть не проводячи попередніх розрахунків і оцінки реальних умов експлуатації, з мінімумом вихідних даних, вибирають насос і гідроакумулятор до нього на основі інтуїції. Інтуїція і сумніви, як часто і буває на практиці, разом і відповідальні за вибір насоса з великим запасом потужності насоса, невідповідним реальному завданню, недостатній для покриття цього запасу об'єм гідроакумулятора, перетину трубопроводів і довгого кабелю електроживлення. Результат таких помилок у прийнятті технічно неграмотних рішень також зрозумілий – інтенсивне зношення елементів системи і втрата працездатності складної системи водопостачання після вичерпання запасу міцності найслабшого вузла.

З інженерної точки зору незаперечна пріоритетність вибору обладнання не по виробнику та ціні, а відповідно до попередніх розрахунків та технічного завдання.

При купівлі насоса споживач часто задає продавцю просте питання «А як довго буде працювати мій насос?». Відповідь таким же простим як питання не буде через занадто велику сукупність зовнішніх факторів впливу. З боку споживача часто прийнято проводити паралель між вартістю насоса і його терміном служби. Певне раціональне зерно в цьому міркуванні є. Але далеко не настільки велике, як це представляється споживачеві. Ми вже неодноразово звертали в попередніх рубриках увагу на поєднання «дешевої рибки» і «дешевої юшки». Я думаю, читач і сам має певний досвід купівлі «спрощеного» обладнання або «спрощених» монтажних рішень за «спрощену» ціну. І цей досвід, "син помилок важкий", швидше за все, виявиться негативним. Якщо хочете отримати довговічність і надійність роботи насоса в повній мірі, заявленою виробником, потрібно дотримуватися всіх обмежень і умовах експлуатації. В іншому випадку, розраховувати доводиться тільки на час запасу міцності в умовах експлуатації, що відрізняються від робочого поля, встановленого виробником.

Неодноразово доводилося бачити в нашому Сервісі бездоганні за якістю насоси кращих європейських виробників, виконані з міцних матеріалів, з повним дотриманням технології виробництва, з 100% контролем на виході і вражаючим заявленим «моторесурсом» прийшли в повну непридатність в досить короткий термін. При цьому, в переважній (підкреслюю) більшості випадків ніякої вини виробника в цій отриманій «профнепридатності» помічено не було. Виробник встановлює експлуатаційні обмеження, а монтажник та споживач зобов'язані їх дотримуватись, якщо хочуть отримати «безаварійність» та очікуваний ресурс експлуатації. Інакше, будь-яке, навіть саме досконале обладнання, що працює поза межами допустимого, вийде з ладу, вичерпавши весь наявний запас міцності.

Отже, основне завдання гідроакумулятора – обмежити число пусків насоса і негативний вплив частих пускових струмів на погіршення теплового режиму працюючого насоса і, відповідно, на порушення терміну служби ізоляції електродвигуна. Вибір загального об'єму гідроакумулятора повинен здійснюватися на підставі «критерію достатності» - розрахунку, заснованого на характеристиках насоса і обмеження числа його пусків. Вибір гідроакумулятора на підставі «критерія комфортності» визначає інший алгоритм вибору об'єму, наприклад, що базується на необхідності створення додаткового резерву акумуляції води, зниження споживання електроенергії, збільшення плавності зміни синусоїди тиску в системі, продовження терміну служби насоса і т. д. Чим більший об'єм гідроакумулятора, тим менша частота пусків насоса, тим довше прослужать електричні, механічні та гідравлічні компоненти електронасоса.

Пускові струми при кожному пуску насоса – це не тільки непродуктивні втрати енергії (електроенергія на створення пускового моменту споживається хоч і короткочасно, але у великому (кратному до робочого струму) кількості, при цьому насос, перебуваючи в стані пуску і споживаючи пусковий струм, воду ще не перекачує). Часті пуски, співвіднесені з об'ємом води, що перекачується, значно здорожують її вартість. Звичайно ж, для «слов'янської душі» це подорожчання об'єму води, що перекачується можливо не настільки критично в загальній масі витрат на електроенергію, що б звертати увагу на частоту пусків насоса. Тоді звернемося до іншої сторони, на яку звертають увагу значно частіше. На загальний термін служби насоса впливає не тільки частота включень, але і загальна кількість включень насоса. Пуск насоса – найбільш важкий режим роботи насоса, що сприяє інтенсивному зношуванню як електричних, так і механічних вузлів.

На реальний термін служби гідроакумулятора сукупно впливає якість виготовлення конструктивних елементів бака, довговічність застосовуваних конструкційних матеріалів, надійність прийнятих конструктивних рішень. Також на термін служби гідроакумулятора 300 вплине режим експлуатації, умови зовнішньої (розвиток корозійних процесів) і внутрішнього середовища (старіння каучуку, внутрішня корозія металевих компонентів), контроль заданого тиску повітря.