shapka.jpg

відцентрові насоси

Головна > Відцентрові насоси

Там, де в промисловій або побутовій сфері необхідно перемістити холодну або гарячу воду ми, найчастіше, використовуємо відцентрові насоси, як найбільш просте, компактне і ергономічне технічне рішення. Відцентрові насоси здатні переміщати рідину зі швидкістю потоку від декількох л/хв до декількох сотень м3/год, створюючи напор від декількох метрів до декількох сотень.

Принцип дії всіх відцентрових насосів, як класу, заснований на безперервній передачі кінетичної енергії лопастями колеса, що обертається потоку рідини. У відцентрових насосах рідина завжди рухається з тангенціальною зміною напрямку, змінюючи осьовий напрямок всмоктування на радіальний напрямок подачі. Поєднання векторів кутової швидкості робочого колеса і швидкості руху рідини на виході з колеса визначають продуктивність і напір насоса.

Рідина, що заповнює насос, набуває кінетичної енергії, переміщається в корпус, а її місце займає нова порція рідини, яка надходить під тиском повітря. Принцип передачі енергії в відцентровому насосі нагадує обертання ложки в чашці з чаєм. Рідина, обмежена периметром чашки, під дією високої кутової швидкості обертання, переміщується до краю, набуваючи запас енергії «виштовхування» - напору. У центрі чашки з'являється воронка розрідження, яка в працюючому відцентровому насосі безперервно б заповнювалася водою з джерела.

Принцип дії всіх відцентрових насосів

Як правило, відцентрові насоси з високою продуктивністю і низьким напором містять колесо, що поєднує невеликий діаметр і широкий умовний прохід. Навпаки, якщо для насоса пріоритет становить високий натиск, а продуктивність відносно низька, діаметр колеса буде великим, а умовний прохід вузьким.

Одноколісні відцентрові насоси, як правило, конструктивно обмежені напором в 70 - 80 метрів. Кілька насосів з однаковою продуктивністю можуть встановлюватися послідовно, сумуючи тиск, створений кожним окремим насосом. Таким чином, можна отримати тиск в кілька сотень метрів без збільшення діаметра робочого колеса. Цей принцип знайшов своє втілення в багатоступеневих насосах, в яких кількість послідовно встановлених ступенів компактно замінило рівноцінну кількість одноколісних насосів, встановлених послідовно.

Корпус відцентрового насоса створений на основі принципу збереження загальної енергії (закону Бернуллі) так, щоб перетворити кінетичну енергію руху, передану робочим колесом рідині, в статичну енергію напору.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ (Дніпро), Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград (Кропивницький), Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад