shapka.jpg

змінні мембрани

Головна > Змінні мембрани для баків

Баки зі змінною мембраною, як мінімум, відрізняються тим, що в разі виходу з ладу мембрани або наскрізної корозії кріплення фланця далеко не завжди існує доцільність міняти весь бак цілком. Як правило, достатньо замінити зношену деталь (наприклад, фланець, мембрану, тримач, повітряний клапан) і продовжити на якийсь період термін служби такого важливого і незамінного для нормального функціонування насосної або опалювальної системи агрегату.

З іншого боку «ремонтопридатність» баків зі змінною мембраною і змінним фланцем можна умовно розцінювати недоліком на тлі існування «безфланцевих» баків з фіксованою діафрагмою, апріорі не потребують ремонту протягом усього терміну служби.

Фланцевий вузол і змінна мембрана - це два слабких місця з точки зору неминучості корозійних процесів для першого і нерівномірності деформирующих зусиль для другого. Звичайно ж, якщо корпус і фланець виконані з нержавіючої сталі, а змінна мембрана має великий запас міцності, оптимальною формою і розмірами, ці конструктивно слабкі місця відсутні. Деякі мембрани розраховані навіть на повну втрату баком повітря і володіють вкрай високою надійністю, зносостійкістю, міцністю і оборотністю деформації.

Баки з фіксованою діафрагмою позбавлені цих «слабких конструктивних точок», властивих баків зі змінною мембраною. Але разом зі слабкими точками такі баки позбавлені і ремонтопридатності. Відсутність можливості заміни мембрани виробник повністю компенсує запасом міцності, що в будь-якому випадку, не виключає її утомлююча руйнування в доступному для огляду майбутньому. Питання тільки в тому, яка з подій настане швидше і призведе до заміни бака - наскрізна корозія сталевого корпусу або руйнування мембрани. В межах нормальних умов експлуатації на будь-який з цих подій підуть багато років.

Фіксована прессовкой в ​​найширшій частині бака каучукова діафрагма отримує рівномірно розподілене навантаження в кожній фазі функціонування бака. Мембрана балонної форми закріплена в кращому випадку в двох точках кріплення (
по фланцю і держателю), деформуючу навантаження і її подовження розподілити рівномірно немає технічної можливості.

Але повернемося до змінних мембран. Заміна пошкодженої або зношеної мембрани в гідроакумуляторі процес, не відрізняється особливою складністю, наявністю глибоких знань і спеціальних інструментів. Як правило, в баках невеликих номіналів 2-50 літрів мембрана має тільки одну точку кріплення. До кільця контрфланці мембрана щільно притиснута фланцем. Досить злити воду, відкрутити 6 (в окремих випадках 5) болтів, зняти фланець, витягнути мембрану, просушити внутрішню частину бака, вставити мембрану, закрутити фланець і закачати компресором повітря і перевірити герметичність.

У баках об'ємом 100 літрів і більше мембрана матиме дві точки кріплення - нижній фланець і верхній тримач (у великих баках верхній фланець замість утримувача). Деякі елітні виробники, наприклад Elbi і Varem, забезпечують дві точки кріплення для баків починаючи вже з номіналу в 60 літрів, тим самим, оптимізуючи розподіл навантаження на мембрану і збільшуючи її живучість.

Тепер про те, як при необхідності визначити модель мембрани без попереднього розбирання бака? Ця необхідність часто викликана тим, що бак з пошкодженої мембраною здатний ще якийсь час, за рахунок тупикових залишків повітря, забезпечувати можливість роботи насоса з релейним керуванням з аварійно високою частотою включення. Працює насос - в системі водопостачання є вода. Багато хто починає ремонт бака тоді, коли на руках вже є всі необхідні запчастини.

Найпростіший і надійний спосіб визначити модель мембрани, встановленої в мембранний бак заводом-виробником - знайти інформаційну табличку, обов'язково наліплену на корпус бака, переписати назву виробника (торгову марку) і модель бака, зателефонувати нам або відправити запит на електронну пошту.

Технічні каталоги і накопичений нами вузькоспеціалізований досвід дозволяють точно визначити модифікацію змінної мембрани, встановленої в Ваш бак заводом-виробником.

Крім оригінальної мембрани ми завжди зможемо запропонувати повністю сумісні варіанти мембран, випущені європейськими виробниками - Oldrati, SeFa або Euromax.

Другий спосіб важче. Якщо немає можливості ідентифікувати бак по моделі і виробникові (наприклад, відсутня інформаційна табличка), маркування на зруйнованої мембрані не знайдено, доведеться скористатися вимірювальними інструментами. Для ідентифікації потрібно визначити загальний об'єм бака або вказати всі габаритні розміри (діаметр і глибину), вказати його призначення / застосування, діаметр посадкового отвору в контрфланці, наявність / відсутність прохідного отвору.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харьков