shapka.jpg

Гідроакумулятори для погружних насосів

Головна > Гідроакумулятори для погружних насосів

На практиці ми регулярно стикаємося з тим, що споживач вибирає погружной насос для свердловини зі значним запасом потужності, напору і продуктивності, довіряючи «почуттю необхідності запасу» більше ніж попередніми розрахунками, заснованим на конкретних вихідних даних і аналізі характеру і інтенсивності навантаження в проектованої системі водопостачання .

Гідроакумулятор - єдиний пристрій в системі водопостачання, здатний погодити гідравлічну потужність насоса з реальним гідравлічним навантаженням в системі.

Навантаження в системі визначається інтенсивністю споживання води. У системах водопостачання інтенсивність навантаження змінюється в межах від мінімуму до максимуму, характеризується періодичністю і тривалістю.

Недовантажених функціонування насосу в складі автоматичної системи при недостатньо інтенсивному відборі води компенсується його роботою в повторно-короткочасному режимі через «буфер обміну» - гідроакумулятор.

Стикаючись з недостатнім навантаженням (недостатньою інтенсивністю відбору води) в реальній системі насос перетворює надлишок потужності в тиск. У традиційній схемі управління насосом реле тиску задає кордону пуску і зупинки насоса, а частота включеня і виключеня насоса безпосередньо залежить від корисного об'єму акумуляції та інтенсивності відбору.

Момент пуску для насоса - найважчий режим в роботі, що вимагає значних витрат енергії. У фазі пуску електричні і механічні компоненти насосу піддаються найвищому зносу. Неприпустимо висока частота пусків насоса призводить до порушення теплового рівноваги в двигуні, перегріву і швидкому старінню ізоляції.

Погружний насос на відміну від поверхневого знаходиться в більш ускладнених пускових умовах. Двигун насоса не тільки повинен за 20 мкс вийти на нормальний режим, а й подолати ваговий тиск стовпа води в вертикальній ділянці. Для здійснення цього завдання двигун насосу споживає пусковий струм більшої кратності, ніж двигун поверхневого насоса. Демонтаж і монтаж насосу для діагностики і ремонту також представляє велику складність і трудомісткість, ніж аналогічні роботи, що проводяться з поверхневим насосом.

Щоб забезпечити прийнятний термін служби насосу виробник встановлює жорсткі експлуатаційні вимоги, в тому числі жорстко обмежуючи число пусків. Обмеження кількості пусків насосу - пряма функція гідроакумулятора.

Гідроакумулятор мінімально допустимого об'єму повинен забезпечити захист насосу від роботи в повторно-короткочасному режимі з перевищенням допустимого числа пусків, компенсувати гідравлічні удари, стабілізувати тиск.

Більший об'єм дозволяє створити комфортні умови, забезпечивши запас води в системі під тиском, скоротити непродуктивні втрати електроенергії і збільшити фактичний ресурс насоса за рахунок скорочення загального числа пусків і збільшення тривалості періодів роботи насоса.

Для погружних насосів вибирають, як правило, вертикальний гідроакумулятор з оптимальними для подолання вузьких проходів або шахтних люків габаритними розмірами і робочим тиском не нижче 10 бар. На відміну від горизонтальних гідроакумуляторів, частіше використовуються для монтажу поверхневих насосів, вертикальний спосіб установки дозволяє ефективно оптимізувати займаний простір в межах вузьких, обмежених по площі приямків або технічних приміщень.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад