shapka.jpg

Розширювальний бак в системАХ гарячого водопостачання

Розширювальний бак в системах гарячого водопостачання (ГВП).

    1. Чи може розширювальний бак бути встановлений з боку подачі холодної води в електричний накопичувальний нагрівач (бойлер)? 

Традиційно розширювальний бак частіше встановлюють з боку патрубка подачі гарячої води з електричного бойлера. Тим не менше, з метою забезпечення більш тривалого життєвого циклу бака, мінімізації теплового навантаження і зниження дифузії повітря через мембрану в воду ми настійно рекомендуємо встановлювати розширювальний бак безпосередньо в лінію подачі холодної води в проміжку між електричним бойлером і запобіжним клапаном.

          2. Де може бути встановлений розширювальний бак щодо електричного бойлера?

Розширювальний бак може бути встановлений в будь-якому місці системи гарячого водопостачання після запобіжного клапана. Немає необхідності встановлювати розширювальний бак якомога ближче до елекричного бойлера. Кращим місцем установки розширювального бака можна вважати установку безпосередньо на вході холодної води в електричний бойлер.

         3. Можна встановлювати розширювальний бак для ГВП під будь-яким просторовим кутом?

Під будь-яким кутом в будь просторової орієнтації можна встановлювати тільки розширювальний бак з фіксованою мембраною. Установка розширювального бака зі змінною мембраною балонного типу, що не має другої точки кріплення, настійно рекомендується тільки в підвішеному вертикальному положенні з верхньою подачею води. Установка таких баків в будь-якому іншому положенні і під будь-яким іншим кутом буде суперечити рекомендаціям виробника і призведе до скорочення життєвого циклу мембрани (дисбалланс навантаження на мембрану).

                                                                          Правильне просторове орієнтування розширювального бака для ГВП зі змінною мембраною

         4. Який розширювальний бак краще для систем гарячого водопостачання?

Для поглинання обсягу теплового розширення при нагріванні води в бойлерах електричних застосовують багатофункціональні розширювальні баки, позначені білим колірним кодом. Для отримання максимума надійності в роботі розширювального бака потрібно врахувати всі негативні фактори впливу на долговоременную надійність мембрани – характер навантаження, рівномірність розподілу навантаження по площі мембрани, теплове впливу і дифузійну втрату повітря. Там, де потрібно досягти максимальної надійності ми рекомендуємо застосовувати багатофункціональні розширювальні баки з фіксованою мембраною для систем ГВП.