shapka.jpg

Як вибрати гідроакумулятор

Всі без винятку характеристики гідроакумулятора повинні відповідати потребам системі.

Вибір гідроакумулятора повинен здійснюватися за каталогом виробника. Достатня для вибору інформація вказана на фірмовій табличці - виробник, країна походження, загальний об'єм, максимальний робочий тиск, діапазон робочих температур, матеріал мембрани, призначення і тип рідини. На табличці гідроакумулятора зазначено також значення попереднього тиску повітря, необхідний, перш за все, для здійснення перевірки герметичності бака при покупці.

Виробник високоякісного гідроакумулятора гарантує повне збереження цього тиску протягом певного, визначеного ним, терміну зберігання, що передує експлуатації. Відповідність тиску повітря
зазначеному значенням на табличці з технічними даними означає ступінь герметичності бака та відсутність проникності мембрани. При відсутності повітря або низькому значенні тиску повітря в новому гідроакумуляторі здійснювати покупку не варто.

Перед вибором гідроакумулятора потрібно звернути увагу також на те, що попередній тиск в баку не є робочим тиском. Початковий тиск в гідроакумуляторі - параметр розрахунковий і залежить переважно від особливості роботи насосної системи і робочих меж тиску. При необхідності можна отримати додаткову і розширену інформацію у продавця щодо особливості конструкції, габаритних розмірів бака, способу установки, передбачуваного терміну служби гідроакумулятора і мембрани в зазначених Вами умовах застосування, характеристик і властивості мембрани, швидкості наскрізної корозії, корисного об'єму і т.ін.

Головним критерієм при виборі гідроакумулятора ми обґрунтовано звикли вважати об'єм. О
б'єм бака вимагає попереднього розрахунку і повинен бути, як мінімум, достатнім для задоволення вимог до обмеження кількості пусків насоса. Для розрахунку об'єму гідроакумулятора застосовуються прості методики, що базуються в основному на обліку інформації про середню продуктивність насоса або максимальному споживанні води в системі водопостачання, необхідних межах тиску і потужності насоса.

Другий за важливістю критерій вибору гідроакумулятора - виробник. З ім'ям виробника ми прямо пов'язуємо відповідність гідроакумулятора заявленим на табличці характеристик. Думаю, Ви погодитеся зі мною - перш ніж вибирати гідроакумулятор, наприклад, по робочому тиску, робочій температурі або гігієнічним властивостям матеріалу мембрани, ми повинні довіряти наданій виробником інформації. Відсутність виробника і країни походження, підміна заводу - виробника назвою торгової марки або інша інформація, що дезорієнтує можуть свідчити, зокрема, про недостовірність заявлених характеристик. Відсутність ідентифікаційної таблички на баку, недостатні або сумнівні дані - підстава не робити сумнівний вибір та покупку.

Вибір гідроакумулятора - не гра в кості з надійністю роботи всієї системи водопостачання. Вибір гідроакумулятора за критерієм надійності ми асоціюємо з якістю, властивим гідроакумуляторам Varem, гідроаккумляторам Elbi, гідроаккумляторам Aquasystem, гідроаккумляторам Aquapress, гідроаккумляторам Reflex і багатьом іншим європейським виробникам з істинно європейським поняттям про якість продукту.