shapka.jpg

Насоси для глибоких свердловин

Головна > Насоси для глибоких свердловин

Бажання забезпечити надійність і безперебійність водопостачання загальне для всіх власників заміських будинків і автономних джерел води - свердловин. При цьому доводиться шукати відповіді на питання і вирішувати для себе що краще - насосна система на базі погружного насоса або на базі поверхневого насоса. Ми вибираємо насоси так, щоб вони виконували необхідну нам роботу - подавали воду в необхідній нам кількості і з потрібним нам тиском. З одного боку ми хочемо забезпечити насосною системою достатню подачу води з достатнім тиском для всіх потреб в межах домогосподарства, а з іншого - забезпечити це завдання з мінімальними економічними витратами.

Звичайно ж, компактна поверхнева насосна станція - більш проста і менш витратне рішення, але область застосування поверхневих насосів обмежується граничною висотою всмоктування, а продуктивність насоса зменшується зі збільшенням динамічної висоти всмоктування. Кращі зразки самовсмоктувальних насосів (наприклад, насоси Calpeda серії NGX) і насосні станцій на базі таких насосів здатні забезпечувати підйом води з граничной відстані в 9,5 метрів водяного стовпа. Це кращі зразки. Застосування більшості інших моделей поверхневих насосів обмежена меншою висотою всмоктування.

На відміну від поверхневих насосів, обмежених висотою всмоктування в 9 метрів водяного стовпа і втрачають продуктивність з кожним метром збільшення відстані до води, використання насосу обмежена тільки дебітом свердловини і робочими характеристиками самого насоса.

Поняття «дебіту» свердловини нерозривно пов'язане з поняттями «різниці тиску» і «втрати тиску». Для того, що б забезпечити приплив води в свердловину з водоносного пласта необхідно створити різницю тиску, наприклад, за рахунок відбору насосом води і зниження рівня. У свою чергу вода в поверхневий насос зі свердловини може надходити виключно за рахунок різниці тиску, а при збільшенні динамічної відстані до води знижується різниця тиску, утворюються передумови для кавітації та зменшується приплив води в насос. Свердловина - не безмежне джерело надходження води, обмеже дебітом. При певній інтенсивності відбору завжди можна перевищити швидкість надходження води і відкачати її до певного рівня або ж аж до самого водозабірного фільтра. Поверхневий насос на відміну від зануреного на глибину насоса може використовувати тільки ту кількість води, яке здатна «віддати» йому свердловина до зниження рівня до 9 метрів.

Для застосування погружного насоса важливий внутрішній діаметр обсадної труби свердловини. В обсадні труби 40, 50 або 63 мм, погружний насос помістити не вийде. Треба буде свердловина більшого діаметра з достатнім перетином обсадної труби. У побутовому секторі за рідкісним винятком застосовують глибинні насоси габаритним діаметром від 74 до 98 мм. З одного боку внутрішній діаметр обсадної труби повинен бути досить великим для розміщення насоса і його вільного занурення в воду на необхідну глибину, а з іншого боку зазор між насосом і стінкою труби повинен бути мінімальний, щоб забезпечити ефективне примусове охолодження двигуна насоса потоком води, що перекачується.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ (Дніпро), Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград (Кропивницький), Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад