shapka.jpg

традиційні системи опалення. розширювальні баки

Головна > Системи опалення

Сучасні опалювальні системи функціонують на принципах примусової циркуляції і містять в складі пристрої, здатні компенсувати підвищення / пониження тиску при температурному розширенні / стисненні теплоносія в закритому контурі і захистити систему від перевищення допустимого тиску.

Найбільш сучасні, прості і незалежні пристрої компенсації - розширювальний бак. У відносно невеликих побутових і промислових системах найбільшого поширення набули баки з еластичною мембраною усередині, яка відділяє теплоносій від контакту з ізольованим в порожнині бака стисненим повітрям. Стиснене повітря на відміну від теплоносія має здатність змінювати свій об'єм в залежності від прикладеного зовнішнього тиску. Здатність до стиснення повітря покладена в основу роботи пристрою, що компенсує гідравлічне розширення / стиснення в тепловій системі.

У великих промислових системах застосовуються ресивери з відкритою повітряною подушкою, що допускає прямий контакт теплоносія і стисненого повітря. Очевидним недоліком такої системи компенсації буде постійна втрата повітря в результаті змішування і адсорбції. Цей недолік компенсується підключенням до автоматичної системи стисненого повітря, що поповнює подушку при критичной втрати повітря. Ресивери з повітряною подушкою виготовляють із сталевого листового прокату з покриттям, комплектують запобіжним клапаном, манометром і покажчиком рівня.

У дуже великих системах застосування мембранних енергонезалежних ресиверів обмежена їхньою громіздкістю і габаритами. Як правило, корисний об'єм використання таких напірних баків не перевищує 30-40% від загального об'єму. Застосування ресиверів (експансоматов) з автоматичною регульованою компресором повітряною подушкою дозволяє додатково економити цінний простір за рахунок більшого використання обсягу бака.

Ще більші об'єми розширення теплоносія вимагають більш ефективного використання простору. Одним з варіантів буде спеціальна система управління тиском на основі відкритої (безнапірної) акумулюючої теплоносій ємності і насоса автоматичного підживлення. Зростання тиску компенсується автоматичним скиданням через клапан надлишку теплоносія в відкриту ємність. При охолодженні системи і зниження тиску з'являється необхідність повного або часткового відновлення теплоносія. Насосна система автоматично підкачує теплову систему накопиченим в стадії теплового розширення теплоносієм з відкритого накопичувального бака. Такі компенсуючі системи і принцип їх дії дозволяють забезпечити максимальну компактність бака, повне використання його обсягу, стабілізацію тиску в системі з досить вузьким діапазоном зміни, деаерацію і автоматичне поповнення.

Ряд промислових систем компенсації передбачають повну відсутність розширювальної ємкості. У таких системах ємність замінюється автоматичними системами скидання надлишку теплоносія в дренаж і поповнення через систему підживлення. Такий варіант застосування без громіздких ємностей не відрізняється економічністю і простотою, допускає відносно великі теплові втрати і витрати на підготовку живильної води. Надійність таких складних систем регулювання забезпечується дублюванням функціонального обладнання.

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів , Чернівці та по всій Україні.

<< Назад