shapka.jpg

Розширювальні баки для систем опалення Watersystem

Розширювальні баки виробництва Watersystem, Туреччина відрізняються високим рівнем якості, виготовлені із застосуванням сучасного європейського металооброблювального обладнання та технологій, укомплектовані еластичними синтетичними мембранами SeFa (Італія), фланцями та фурнітурою Aquasystem (Італія).

Розширювальні баки Watersystem, Туреччина, представлені стандартним модельним рядом об'ємом від 8 до 1000 літрів та допустимим робочим тиском 6 і 10 бар.

Загальні характеристики розширювальних баків Watersystem:

  • Максимальна робоча температура теплоносія - 100oС.
  • Максимальний робочий тиск теплоносія - 6 або 10 бар в залежності від типорозміру.
  • Максимальний вміст гліколю в теплоносії - 20%.
  • Колір червоний.
  • Зовнішнє покриття - порошкове, епоксид-поліестер.
  • Підключення - зовнішня різьба відповідно до специфікації на бак.
  • Матеріал мембрани - EPDM.
  • Фланець з листової сталі з гальванічним або порошковим покриттям.
  • Країна-виробник - Tурция.
  • Гарантія на відсутність наскрізної корозії корпусу - 3 роки

Принцип роботи розширювального бака Watersystem в системі опалення

Конструкція розширювального бака Watersystem
Вода - рідина, що не стискається та змінює свій питомий об'єм при зміні температури. Незначний приріст об'єму води при нагріванні в замкнутій системі опалення без встановленого розширювального бака викликає істотне зростання тиску та подальше руйнування елементів системи опалення за принципом «де тонко, там і рветься». Функція розширювального бака, в якому знаходиться повітря, яке пропорційно «стискається та розжимаються» в залежності від зміни тиску - поглинання надлишкового приросту об'єму теплоносія при зростанні температури та витіснення дефіцитного об'єму води при зниженні температури назад в контур опалення. На практиці, початковий статичний тиск в системі опалення і в розширювальному баку рівні. В таких умовах весь простір бака, фактично, повністю заповнений повітрям, тиск якого врівноважено з тиском води. Нагрівання теплоносія в системі супроводжується зростанням тиску в системі та розширенням об'єму, який частково заповнює бак, стискаючи повітря та збільшуючи тиск в баку. Тиск повітря в баку порівнюється з тиском рідини в системі опалення. Зі зниженням температури тиск в системі опалення знижується, повітря виштовхує дефіцитний об'єм назад в систему, тиск повітря та теплоносія знову порівнюються. Ефективність роботи бака залежить як мінімум від двох чинників: правильного вибору за об'ємом та призначенням та коректності налаштувань.