shapka.jpg

Загальнопромислові перетворювачі частоти

Головна > Загальнопромислові перетворювачі частоти 

Сучасні побутові, промислові та комунальні насосні системи на базі поверхневих і заглибних насосів, які використовуються у водопостачанні, потребують ефективного регулювання та все частіше застосовуються спільно з регуляторами швидкості. Управління насосами вмотивовано довіряють загальнопромисловим або спеціальним перетворювачам частоти, спеціалізованим саме на регулюванні насосного обладнання. 

У завдання перетворювача частоти ставиться забезпечити за рахунок плавного регулювання швидкості насоса сталість тиску в системі незалежно від споживання, усунути проблему надлишкових тисків, коливань тисків і гідравлічних ударів системі, усунути непродуктивну перевитрату як електричної енергії, так і води. 

Насоси в системі водопостачання працюють з нерівномірним навантаженням, в умовах виражених екстремумів в споживанні. Навантаження, наближене до номінального навантаження, в "піковому" режимі споживання води, як правило, становить тільки невелику частину загального часу роботи насоса. Увесь інший час роботи насос з нерегульованою частотою обертання вала трансформує нерегульовану потужність в надлишковий напір, часом втрачаючи на створення «паразитного» тиску в системі 30-50% загальної кількості споживаної енергії. Це набагато більше, ніж потребувалося би для забезпечення заданого рівня стабільного тиску при частотному регулюванні.

Глибина і тривалість режимів недовантаження електричного насоса – це прямий потенціал для економії електроенергії, ціна на яку за останні два роки  збільшилася в 5 разів. Цей потенціал енергозбереження найкращим чином реалізується саме в насосних і вентиляторних системах, для яких частота обертання і механічний момент пов'язані квадратичним законом. 

Управління електродвигуном промислового насоса здійснюють в тому числі загальнопромислові перетворювачі частоти. Їх розміщують в спеціальні захисні оболонки або електричні шафи для підвищення класа захисту до необхідного рівня.  Підвищення захищеності від зовнішніх факторів часто досягається в компромісі зі зниженням ефективності відведення тепла з теплообмінника перетворювача частоти. З точки зору застосування загальнопромисловий перетворювач частоти для керування насосом водопостачання повинен мати необхідний набір функцій: вбудований PI або PID–регулятор процесу для роботи в замкнутому контурі з контролем тиску, функцію автоматичного включення, функцію оптимізації споживання електроенергії і можливості реалізувати режим «сну», фуннкцію захисту насоса від «сухого ходу».  

Робимо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці та по всій Україні.