shapka.jpg

Насоси MARINA APM із зовнішнім ежектором

Головна > Побутові насоси Speroni > Насоси із зовнішнім ежектором

Насосна станція Marina АРМ із зовнішнім ежектором призначені для здійснення підйому води з колодязів, резервуарів, ємностей або свердловин з внутрішнім діаметром не менше 100 мм і відстанню між площиною установки поверхневого насоса і дзеркалом води більше 9 метрів. Мінімальний діаметр свердловини 100 мм продиктований необхідністю вільного розміщення в свердловині зовнішнього ежектора, всмоктуючого і рециркуляційного трубопроводів.

Фото насос Marina APMФото насос Марина із зовнішнім ежектором

З курсу шкільної фізики ми знаємо, що теоретична висота всмоктування поверхневого насоса не може перевищувати значення атмосферного тиску, що становить приблизно 10 метрів водяного стовпа на рівні моря. На практиці всмоктувальна здатність кращих зразків поверхневих насосів з вбудованим ежектором не перевищує 9,5 метрів. Самовсмоктуючі насоси Speroni з вбудованим водоструменевим ежектором, робота яких заснована на ефекті сопла Вентурі, здатні створювати розрідження у всмоктуючому патрубку насоса і забезпечувати стійкий відбір води з глибини до 9 метрів. 

В насосній станції Marina АРМ ежекційний вузол з трубкою Вентурі знаходиться не всередині, а зовні насоса та максимально наближений або безпосередньо занурений у перекачувану воду і з'єднується з насосом системою циркуляції, що складається з двох трубопроводів – всмоктуючого (DN32) та рециркуляційного (DN25). По рециркуляційному трубопроводу через сопло Вентурі циркулює робоча вода, створюючи розрідження і ефект самовсмоктування безпосередньо в ежекторі. По основному, більшому по діаметру, всмоктуючому трубопроводу в насос надходить змішаний обсяг циркулюючої робочої води і води зі свердловини. Таким чином поверхневий насос здатен здійснювати відбір води з перепадом висоти до 45 метрів ніяк не порушуючи закони фізики. 

Насосні станції Marina APM із зовнішнім ежектором-технічні характеристики.

Модель насосної станції АРМ
230В~50Гц 
Р2, кВтР1, кВтInom, AТип ежектораН всм.Q max, м3Нmax, 
м
Ціна, евро
Насосна станція 
Marina APM 100
0,751,15,0 
P2020 
2,136 
160
Насосна станція
 Marina APM 150
1,11,57,0P20 
202,143280
Насосна станція
 Marina APM 200
1,52,0 
9,3P20 
201,8 
62300 

Насосна станція Marina АРМ із зовнішнім ежектором найбільш ефективна для підйому води зі свердловини або колодязя з відстанню до вільної поверхні 15 - 20 метрів. Більша відстань збільшує довжину і обсяг ежекторного контуру, а також втрати потужності на рециркуляцію води через ежектор для створення в ній розрідження. 

Поверхневі насоси із зовнішнім ежектором розподіляють механічну потужність двигуна не тільки на створення на виході насоса корисного напору і продуктивності, але і на підтримку напору і продуктивності в контурі циркуляції через ежектор. Ця особливість роботи забезпечує насосній станції з зовнішнім ежектором низький коефіцієнт корисної дії (20-25%) і відносно велику споживану потужність в перерахунку на корисну продуктивність і напір насоса. 

Для забезпечення ефективного всмоктування в рециркуляційному контурі необхідно підтримувати певний тиск. Тому самовсмоктуючі насоси із зовнішнім ежектором рекомендується оснащувати гідроакумулятором і реле тиску, що підключаються до нагнітаючого трубопроводу. Занурений ежектор необхідно оснащувати донним або зворотним клапаном. Пуск насоса здійснюється після повного заповнення корпусу насоса і всмоктуючого контуру водою. Перед підключенням трубопроводів важливо переконатися в чистоті внутрішніх поверхонь і відсутності включень, здатних блокувати сопло Вентурі в процесі циркуляції робочої рідини. 

Інше, не менш ефективне застосування насосної станції Marina АРМ із зовнішнім ежектором, може бути викликано необхідністю організації водопостачання зі свердловини діаметром 40 - 50мм з великою відстанню по горизонталі між поверхневим насосом і гирлом свердловини. Горизонтальна ділянка всмоктувального трубопроводу створює додаткові втрати. Висота всмоктування по вертикалі 1 метр приблизно прирівнюється 10 метрам по горизонталі. З урахуванням того, що усмоктувальна здатність для насоса обмежена атмосферним тиском і втратами на всмоктуванні і фізично не може перевищувати 9 метрів, логічно витрачати частину потужності насоса на створення розрідження в максимально наближеній до води точці. Такою точкою буде служити ежектор самовсмоктуючого насоса, приєднаний через зворотний клапан до всмоктуючому трубопроводу в свердловині. 

Виконуємо доставку в Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Донецьк, Житомир, Кіровоград, Запоріжжя, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Рівне, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці та по всій Україні.