shapka.jpg

Самовсмоктувальні багатоступеневі насоси Speroni RAM

Головна > Багатоступеневі насоси Speroni > Самовсмоктувальні багатоступеневі насоси Speroni RAM

Вибір насоса здійснюють згідно даних каталога виробника. Компанія Speroni на сьогоднішній день випускає 7 типів самовсмоктуючих багатоступеневих насосів Speroni зовні, конструктивно і параметрично схожих один на одного. Інформація з каталогу дає достатні для вибору "сухі" технічні та експлуатаційні параметри, зрозумілі фахівцеві та інженеру, але не звичайному споживачеві або інсталятору. 

Давайте спробуємо з'ясувати, які особливості відрізняють різні типи самовсмоктувальних багатоступеневих насосів Speroni, почавши з порівняння самовсмоктуючого багатоступінчатого насоса Speroni RАM з горизонтальним багатоступеневим насосом Speroni RSM, який відкриває модельний ряд багатоступеневих насосів Speroni. Ця основна відмінність – здатність до самовсмоктування. 

Багатоступінчасті насоси Speroni RАM модифіковані невеликими конструктивними змінами, пов'язаними з доповненням базової ступінчастої конструкції насоса RSM спрощеним варіантом гідроструменевого ежектора. Вбудований гідроструминний ежектор наділяє багатоступінчасті насоси серії RАM самовсмоктувальною здатністю. Завдяки ежектору самовсмоктуючий багатоступеневих насосів Speroni RAM став трохи дорожче «старшого брата» RSM, отримавши функцію самовсмоктування. При цьому, здатність до самовсмоктування дещо збільшила вихрові втрати, втрати на тертя та втрати енергії на рециркуляцію, що також відображається в невеликому зниженні ККД. Насос, як і раніше, залишився малошумним і енергетично ефективним агрегатом.

самовсмктувальний насос Speroni RAMконструкція насоса Speroni RAM

Здатність до самовсмоктування часто стає визначальним критерієм при виборі насоса для вирішення завдань по зниженню рівня грунтових вод або відбору води з неглибоких свердловин або колодязів. Насоси Speroni RAM, призначені для відбору води з неглибоких свердловин, колодязів, підземних цистерн та ємностей, осушення або пониження рівня грунтових вод можуть функціонувати в досить складних умовах, оскільки разом з відкачуємо з свердловини водою з ґрунту і повітря засмоктується в кількості, іноді перевищує за обсягом витрата води. 

В значній мірі працездатність самовсмоктуючого багатоступінчастого насоса Speroni RАM буде залежати від ефективності видалення повітря. Так як у колодязі, свердловини або цистерні рівень води, як правило, розташований нижче осі всмоктування насоса, а у воді міститься велика кількість розчиненого або засмоктуваного повітря, застосування насоса з функцією самовсмоктування часто не має ефективної альтернативи. 

Здатність до самовсмоктування також є необхідною характеристикою насосів у складі насосних станцій водопостачання з свердловин і колодязів. До того ж насос зі здатністю до самовсмоктування здатний скоротити витрати на облаштування та додаткове поглиблення насосних шахт і кесонів з метою отримання прийнятного відстані до поверхні води. Більшість відцентрових насосів, включаючи ряд багатоступеневих насосів, мають здатність до нормальному всмоктуванню і вкрай чутливі до наявності повітря у воді. Наявність повітря в перекачується рідини більше 5% призводить до перевищення допустимої параметричної кавітації, різкого падіння ККД і обриву робочих характеристик насоса з нормальним всмоктуванням. Самовсмоктуючий багатоступінчастий насос Speroni RАM здатний стійко перекачувати газоповітряну суміш з вмістом повітря до 15 % при експлуатаційній висоті всмоктування до 7 метрів водяного стовпа. 

За часом і висоті самовсмоктування багатоступінчасті насоси Speroni RАM поступаються гідроструминним одноколісним насосам з повноцінним ежекторним вузлом, наприклад, насосам Speroni серії САМ. Перевага їх в перевагах багатоколісної конструкції-більшому ККД, більшої продуктивності і напорі при однаковій споживаної потужності. У теж час за рахунок додаткових втрат на ежекторі і рециркуляції ККД багатоступеневих самоусмоктувальних насосів Speroni RАM трохи нижче ефективні в порівнянні з нормальновсасывающими насосами RSM. 

Корпус самовсмоктуючого багатоступінчатого насоса Speroni RАM і вал виконані з нержавіючої сталі AISI 304, передня кришка насоса і задній фланець виконані з чавунного лиття, робочі колеса, дифузори і ежекційний вузол виконані з стандартного технополімера «Noryl». 

Експлуатаційні обмеження насоса Speroni RАM:  

- максимальна температура рідини, що перекачується-35 С;

- максимальна температура навколишнього атмосфери-40 С; 

- максимальний тиск в корпусі -10 бар;  

- висота самовсмоктування – 7 м.

Модель насоса

Модель насоса

Р2, кВтР1, кВтQ max, м3/чНmax, мЦіна в евро
    1х230В
Ціна в евро
   3x400В
RAM 4RA 40,71,16,0 
48200200 
RAM 5RA 51,11,46,062214214
RAM 40*RA 40*1,51,910,052375367
RAM 50*RA 50*1,92,5 
10,062397 
388

* однофазні та трифазні версії самовсмоктувальних багатоступеневих насосів Speroni КАМ 40 і Speroni КАМ 50, призначених переважно для промислового призначення, оснащені міцними і хімічно стійкими торцевими ущільненнями з карбіду кремнію.

Виконуємо доставку самоусмоктувальних багатоступеневих насосів Speroni RAM в Рівному, Бровари, Бориспіль, Київ, Вінницю, Дніпропетровськ, Донецьк, Житомир, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Кіровоград, Луганськ, Луцьк, Львів, Одесу, Полтаву, Суми, Тернопіль, Ужгород, Харків, Херсон, Черкаси, Чернігів, Чернівці та по всій Україні.